Sevgi Evlerinden Sevgi Dolu Ziyaret

Büyükşehir Belediyesi’ne ait sevgi evlerinde kalan 11 çocuk, ev sorumluları Figen Gündüz ve eğitici anneleri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret etti.

Başkanlık Brifing Salonu’nda gerçekleşen ziyarette Başkan Özhaseki çocuklarla tek tek tanışarak, onlarla bir süre sohbet etti. Çocukların her türlü ihtiyaçlarına ve sıkıntılarına cevap vermeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Özhaseki, “Çocuklarımıza kapımız her zaman açık. Onların sıkıntılarına yardımcı olmaya hazırız” dedi.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Seyit Ahmet Okur’un da yer aldığı ziyarette Okur, yaz döneminde Sevgi Evleri’nde kalacak çocuklara yaz okulları ayarladıklarını belirterek, “Çocuklar yaz mevsimini de dolu dolu geçirecekler” şeklinde konuştu.

Ev sorumlusu Figen Gündüz ise, her türlü ihtiyaçlarının giderildiğine vurgu yaparak, Başkan Özhaseki’ye teşekkür etti.

Ziyarette Başkan Özhaseki öğrencilere spor çantası içerisinde eşofman takımı ve basket topu armağan etti. Ayrıca Ahmet adlı çocuğun istemesi üzerine, kendisine hediye edilen oyuncak metrobüsü armağan eden Başkan Özhaseki, ziyaretin sonunda çocuklarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

KIZILÖRENLİLERDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Başkan Özhaseki daha sonra Kızılörenliler Derneği Başkanı Hulusi Çavdar ve dernek yönetimini kabul etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Dernek Başkanı Çavdar, Başkan Özhaseki’ye Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılören’e yaptırılan sosyal tesis için teşekkür etti.

Kızılören’de böyle bir tesise her zaman ihtiyaç duyulduğunu hatırlatan Başkan Özhaseki ise, “Size bu tesis için söz vermiştik, sözümüzü tuttuk” dedi.

ZİYARETLER GÜN BOYU DEVAM ETTİ

Daha sonra Rahmet Vakfı Başkanı Sultan Açıkgöz ve beraberindekiler Başkan Özhaseki’yi makamında ziyaret etti.

12 yıldır yaşlılara hizmet verdiklerini kaydeden Dernek Başkanı Açıkgöz, Başkan Özhaseki’den çeşitli konularda destek istedi.

Başkan Özhaseki’nin bir sonraki ziyaretçileri Osman Hulusi Efendi Vakfı Başkanı Cemal Kayacı ve dernek yönetimi oldu. Ziyarette vakfın Kayseri’deki çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Özhaseki, konuklarıyla bir süre sohbet ederek taleplerini dinledi.

Ziyaretler çerçevesinde daha sonra Nakliyeciler Derneği Başkanı İbrahim Seçilir ile beraberindekileri kabul eden Başkan Özhaseki, son olarak Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ile bir araya geldi. Ziyarette Ürgüp Belediye Başkanı Yıldız, Başkan Özhaseki’ye Bulgar bir ressam tarafından çizilen Peribacaları tablosu armağan etti.

http://www.kayseri.bel.tr/web2/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=851&cntnt01returnid=99#.VJ8W0sgKc
http://m2.samanyoluhaber.com/Sevgi-Evlerinden-Sevgi-Dolu-Ziyaret-haberi-584782.html
http://www.haber3.com/baskan-ozhasekiye-ziyaret-yagmuru-haberi-900819h.htm