Hizmetlerimiz

Rahmet Vakfı Ne Yapar?

“Eli bırakılmış ihtiyarlarımızın anne ve babamız olarak karşılıksız ellerinden tutmak onurumuzdur.” İlkesi ile hareket eden Rahmet Sosyal Hizmetler ve Yardım Vakfı ihtiyaç sahiplerine pek çok alanda yardım ulaştırmaktadır.

Sürekli Destek

Rahmet Vakfı; çeşitli nedenlerle mağdur olduğu tespit edilen ihtiyarlarımızın hayatlarının geri kalanı boyunca bakımını üstlenir.

Evinde Bakım

Vakfımız, bakıma muhtaç ihtiyarlarımızın bakımını huzurevlerinde/bakım evlerinde değil yine kendi evlerinde sağlanmaktadır.

İhtiyaca Göre Yardım

Vakfımız, kendi evlerinde bakımını üstlendiği ihtiyarlarımızın yanlarında kalan ailelerine de (onlar ile yaşayan torun ya da gelin gibi) destek olmaktadır. Her ihtiyarımızın yaşadığı koşullar göz önüne alınarak yapılan yardım buna göre çeşitlendirilmektedir.

Erzak

Sorumluluğunu üstlendiğimiz ailelere her ay düzenli olarak gıda yardımı yapılmaktadır. Ayrıca kış mevsimlerinde periodik olarak odun/kömür, ihtiyaç olması halinde giyim ve temizlik yardımları yapılmaktadır.

Sağlık

Sosyal güvenceden yoksun ve/vaya yeşilkart hizmetlerindeki kısıtlılıklardan dolayı mağduriyet yaşayan ihtiyarlarımızın sağlık sorunlarının giderilmesi için ihtiyaç duyulan tedavinin yapılması ve ilacın temin edilmesi konusunda yardımlar yapılmaktadır.


Rahmet Vakfı Hizmetlerini Nasıl Sürdürür?

Rahmet Vakfı, çeşitli etkinlikler vesilesiyle kurduğu gönül ve ruh sofralarında hedef kitlesindeki mağdur insanlarla birlikte ilgi duyan hayır sahibi insanlar arasında dostluk, kardeşlik dayanışma gibi manevi duyguların gelişmesi için de hizmet vermektedir.
Bu bağlamda Rahmet Sosyal Hizmetler ve Yardım Vakfı;

Kermesler

Gönüllü vakıf üyesi hanımların el işi çalışmalarını ve bizzat kapıları çalarak harekete geçirdiği duyarlılıklar sonucu temin ettiği ürünleri düzenlediği kermeslerde satar.

Turlar

Manevi ve tarihi dokuya sahip yer ve yörelere turlar organize eder.

Kahvaltı ve Yemekler

Rahmet Vakfı, hayır sahipleri için kahvaltı ve yemek etkinlikleri düzenleyerek hedef kitlesindeki mağdur insanlara yardım eder.

Mantı & Makarna

Vakfımızın gönüllü hanımlarının emeklerinin ürünleri olan Kayseri yöresine özel, mantı, makarna, katmer ve şebit satışları yapar.

Konferanslar, Toplantılar & Kurslar

Rahmet Vakfı; konferans ve toplantılar düzenleyip, çeşitli kurslar açarak toplumu bilinçlendirmeye ve bireylere beceri kazandırmaya gayret eder.