Rahmet Vakfı’nın Yardım Yemeğinde Kule Restoran’da İzdiham (20 Şubat 2004)

Kayseri Hakimiyet / 20 Şubat 2004

Rahmet Vakfı’nın Dinçerler Kule Restoranında düzenlemiş olduğu yardım yemeğinde izdiham yaşandı. Kayserili hayırsever gönüllü vatandaşlar yardım için birbiriyle yarıştı.

Rahmet Vakfı Başkanı Sultan Açıkgöz sabah kahvaltı yemeğine katılan hayırseverlere yönelik yaptığı konuşmada “Vakfımız 60 yaş üstündeki yatalak, bakımsız vatandaşları tespit ettikten sonra onların bakımını üstlenmektedir; çünkü onlar sağlıksız koşullarda yaşamaktalar. Onların ilaçlarına kadar almaktayız. Gereken gıda yardımımız, odun-kömür yardımımız her zaman sürmektedir.

Vakfımızın en önemli özelliği bakıma muhtaç olan hastalara evlerine doktor götürüp muayene ettirdikten sonra hastanede yatması gerekiyorsa hastaneye yatırıyoruz. Bu gibi bakıma muhtaç insanların ev içinde aile bireylerini de yardıma muhtaç görmekteyiz. Bu insanlara da maddi manevi desteğimizi esirgemiyoruz. Vakıf başkanı olarak buradan topluma sesleniyorum, tüm yardıma muhtaç aileleri el ele vererek hep beraber maddi ve manevi desteklerimizi esirgemeyelim. Unutmayalım ki toplum ülkenin aynasıdır.” dedi.

Haber: Yüksel KALKAN