Rahmet Vakfı’ndan Her Ay 60 Aileye Yardım

Bayanların kurmuş olduğu vakıf 4 yıldır hizmet veriyor.

17 yıldır kendini vakıf hizmetine adayan Rahmet Sosyal Hizmet ve Yardım Vakfı’nın kurucusu Sultan Açıkgöz, “Bir insan kurtarmak bütün insanlığı kurtarmak” düşüncesiyle baba evini kurdukları Rahmet Vakfı’na bağışlayarak, ömrünü bakıma muhtaç insanlara adadığını söyledi.

Rahmet Sosyal Hizmet ve Yardım Vakfı Başkanı Sultan Açıkgöz vakıf ve yaşlılar hakkında şu görüşlere yer verdi.

“Vakfımızın amacı kuruluş gayesi; bir insanı kurtarmak bütün toplumu kurtarmak. Benim felsefem; insandır, sevgidir. Benim felsefem; Mevlana’dır, Yunus Emre’dir, Hunat Hatun’dur, Seyyit Burhanettin’dir, Hacı Bektaş Veli’dir. Maksadımız işlenen ayıbı görmek değil, o işlenen ayıbı örtmektir. Vakfımız altmış aileye yardım yaparken gerçek ihtiyaç sahiplerine verir, bu yardımı yaparken yardım alan ailenin gururunu kırmaz ve incitmez. Gizli yardım her zaman geçerlidir. Bu yardımlar kış geldiği zaman odun, kömür ve ilaç yardımlarıdır. Eksikler temin edilir. Bizleri destekleyen ne bir parti vardır, ne de bir kuruluş. Bizlere Allah rızası için gönülden seven, yüreği, vicdanı hayır yapma yarışında olan insanlar destek vermektedir.”

Altmış beş yaş üzeri sosyal güvencesi olmayan insanlar hasta ise hastaneye götürmeye, ilacı yoksa ilacını almaya anında gidildiğini, yılda üç gün kurban eti değil, aylık et gıdalarını almaları için düzenli et dağıtımı yapıldığını, şu sıcak günlerde yaşlı çift ve çocuklarını piknik alanlarına götürdüklerini söyleyen Açıkgöz, kermes açılışında davet ettikleri misafirlerin katılımının kendilerini mutlu edeceğini söyledi.

Haber: Yüksel KALKAN

[Rahmet Sosyal Hizmet ve Yardım Vakfı hakkında 08.07.2003 tarihinde Kayseri Hakimiyet Gazetesi’nde yayınlanan haber yazısıdır.]