Rahmet Vakfı Gönüllü Kültür Kuruluşlarını Ağırladı

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Ekim ayı istişare toplantısını Rahmet Vakfının ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Gönüllü Kuruluşlar Derneği Başkanı Ahmet TAŞ’ın Sivil Kuruluşlara sorumluluk, birlikte iş yapmanın avantajların ve gönüllülük konusunu içeren ve ev sahipliği için Rahmet vakfına teşekkür eden kısa açılış konuşmasının ardından Rahmet vakfı Başkanı Sultan AÇIKGÖZ Rahmet Vakfının çalışmaları hakkında açıklayıcı bilgiler veren bir konuşma yaptı.

İstişare toplantısında; Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneğinin 2 Kasım 2019”da düzenleyeceği “Kayseri’de Sığınmacılar. Problemleri ve Çözüm Yolları” panelinin düzenlenmesi, Diyanet Vakfı Kayseri Şubesinin Suriye Azez’e yaptığı kırtasiye yardım faaliyetleri, Gönüllü Kuruluşlar ve Erciyes Kadın Platformunun “ Diyarbakır’da çocuklarına kavuşmak için HDP il binası önünde oturma eylemi” yapan annelere destek konusu ve Sağlık Hizmetleri konusunda Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Ramazan Benli ile yapılacak seminer konuları konuşularak istişare edildi.

Kurumlarımızın Duyuruları ve Davetlerin alınmasının ardından Müftü Abdullah Korkut’un duası, toplu fotoğraf çekimi ve Rahmet Vakfına Teşekkür edilerek program sona erdi.

Haberin kaynağı