Arabaşı Ziyafeti (27 Mart 2004)

Rahmet Vakfı’nın düzenlediği arabaşı gününde pek çok kadın Kule Restoran’da bir araya geldi.

27 Mart 2004

Elde edilen gelir 60 yaş üstü kimsesizlerin bakım ve ihtiyaçları için kullanılacak. Kadınlar düzenlenen arabaşı gününe büyük ilgi gösterdi.

Rahmet Sosyal Yardım Vakfı tarafından düzenlenen Arabaşı günü dün Dinçerler Kule Restoranda yapıldı. Yüzlerce kadının katıldığı günde yaşlılar yararına çekilişler yapıldı. Rahmet Vakfı Başkanı Sultan Açıkgöz, vakfın amacının 60 yaş üstü kimsesiz yaşlıların bakımlarını yapmak olduğunu belirterek, “Kayseri’de bulunan ve kimsesiz olan yaşlılarımıza evlerinde bakım yapıyoruz. Bu tür etkinliklerden elde ettiğimiz gelirle de onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz.” dedi.

Açıkgöz, 50’ye yakın yardıma muhtaç yaşlının bakım işi ile uğraştıklarını ifade ederek, “Bazı yaşlılarımız tek başlarına kalıyor. Biz bunların sağlık, gıda, yakacak gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bazıları da yanlarında küçük çocukları ile kalıyor. Biz bu tür ailelere de Vakıf olarak ailenin nüfusuna göre yardım yapıyoruz.” diyerek, Kayseri halkını da Vakıf’a yardım etmeye davet etti. Arabaşı gününde kadınlar, kendi düzenledikleri çekilişlerle vakfa gelir topladılar.