Kudüs İçin Meydanda Toplandık, Basın Açıklaması (11 Mayıs 2021)

Peygamberlerin beşiği olan Kudüs’te Allah Rasulü’nun miraç merdivenine saldırıda bulunan, hayvana bile yakışmayan bu insanlık dışı muamele ile mazluma, mahsuna tuzak kuran ve bize soykırım! damgası vurmaya çalışan, tek dişi bile kalmamış canavarlardan Allah’ın intikam alacağı günü şiddetle beklemekteyiz.

Biz adımızı Rahmet Vakfı koyduk. Aleme Rahmet olan Allah’ın adı anılsın diye. Mazlumun, yaşlının, itilmiş, kakılmış, kenara atılmışın yanında durmak için kurduk bu vakfı. Bu günde, haksızlığa uğrayan, ırzından, namusundan emin olamayan genç kızların işkenceye tabi tutulduğu, gençlerin zulüm altında ezildiği, Müslümanım diyen bütün ülkelerin ise Müslüman değilmiş gibi insanlığı seyrettiği günün utancını yaşamaktayız.

Biliyorum ki Allah tuzak kuranların en adilidir. Biliyorum ki o tuzaklar bir gün kendi başlarına geçecektir. Bu gün bu şiddete, şiddetle karşıyız. Bütün insanlığı ağlayan gözlerin yasını silmeye, ağıtları arşı titreten anaların, ahını dindirmeye davet ediyoruz. Kör gibi davranan bütün toplumu gör gibi davranmaya davet ediyoruz.

Peygamberlerin yurdu, ilk kıblemiz olan Süleyman Mabedi, Mescid-i Aksa, Kubbetüs Sahra için insanlık ağlıyor. Orasının bir karış toprağına zarar veren ve verecek olanın; hatta Osmanlı’nın dikmiş olduğu zeytin dallarının bir yaprağını bile yere düşürenin ve düşürecek olanın ahının alınacağı günü hasretle beklemekteyiz .

Sanmayın ki yanan ateş bir gün bize de sıçramayacak. Muhakkak ki bu ateşin ucu bizlere kadar uzanacak . Eger bu gün, bunu durdurmak için bir gayretimiz bir çabamız olmaz ise, bu yangın bütün İslam Alemini saracak . Özellikle Türkiye’ye göz diken sırtlanlar, bizim ne yapacağımızı, nasıl davranacağımızı görmek için pusuda bekleyip, bize bakmaktadırlar. İnsanlığın dramında bu bir film gibi izleyemeyiz. Bu bir film değil ki, sahnede oyanan acı drama alkışını tutalım. Yahudilerin, Siyonistlerin bütün tuzaklarını Allah’ın başlarına geçireceği günleri kesinlikle beklemekte ve iman edip inanmaktayız .

En kısa zamanda bütün insanlığın ayağa kalkıp, özellikle Müslümanların bir olup birlikte İslama, kıbleye ve imana sahip çıkacakları günü hasretle beklemekteyiz. Allah bütün müslümanlara feraset nasip etsin.     

Mescid-i Aksa, tüm Müslümanların kutsal mabedidir. Türkiye masum ve haklı Filistin halkının yanındadır. Devlet terörü işleyen İsrail, bir çoğu kadın ve çocuk olmak üzere Filistinli kardeşlerimizi şehit etmiştir. İsrail’in, bütün dünyanın gözü önünde sürdürdüğü bu katliamları şiddetle kınıyoruz. Uluslararası tüm aktörleri sorumluluk almalarını istiyoruz ve İsrail’in uyguladığı devlet terörüne karşı dünya ülkelerini tavır almaya davet ediyoruz. Kudüs’ün huzura ermesini, Filistinli kardeşlerimizin kendi topraklarında özgürce yaşamasını ve İsrail’in uluslararası hukuk önünde ve tüm insanlığın vicdanında hesap vermesini bekliyoruz. Gün, topyekûn İslam olarak İsrail’in tepesine balyoz gibi inme günüdür kanaatindeyiz. Gün, İsrail’le anlayacağı dilde ve en yüksek perdeden konuşma günüdür.
Türkiye olarak çocukların şehit edildiği, kadın ve yaşlı ayrımı yapmaksızın fütursuzca gerçekleştirilen terör eylemlerine sessiz kalmamız mümkün değildir. Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinli kardeşlerimize yönelik İsrail askerlerinin bombalı saldırılarının bir an önce son bulmasını bekliyoruz. Harem-i Şerif’te gözler önünde yaşanan insanlık ayıbına dur demek için Rahmet Vakfı olarak gerçekleri olduğu gibi ulusal ve uluslararası basın gündemine taşımaya, hakkın yerini bulması için mücadeleye zulüm bitene kadar devam edeceğiz. Müslüman olarak dualarımızla bütün insanların duasıyla Allah’ın huzurunda onlar için yardım onlar için en kısa zamanda fetihlerin ulaşacağı fatihlerin ayağı kalkacağı Selahattinlerin, Ömer ve Osmanlıların tekrar şahlanacağı günün en yakın zamanda olmasını Allah’tan temenni ediyorum.

Dualarımız Mazlum kardeşlerimiz içindir. Rabbim gökkubbe ayakta durdukça hiçbir mabedimize el uzattırmasın. Uzanan elleri de, nesilleri ile beraber kurutsun. İmkanlarını da elinden alsın. Elbette Hz Ali’nin sözü yerini bulacaktır. İman edip inanıyorum ve bütün müminlerin de buna iman edip inanmasını temenni ediyorum.

“Eğer zalim ısrarla zulme devam ediyorsa bil ki sonu yakındır. Eger mazlum da ısrarla direniyorsa bil ki zafer yakındır.” Hz Ali

Rahmet Sosyal Hizmetler Vakfı

Sultan Açıkgöz

Kayseri