Haseki Rahmet Vakfı’nı Ziyaret Etti

kaynak: kayseri.bel.tr

Çalışmaları ve hazırlıkları yerinde inceleyen Özhaseki, Hunat Camii yanında Rahmet Vakfı tarafından açılan kermesi de ziyaret ederek iki tepsi baklava ile bir tepsi su böreği aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kayseri ziyareti sırasında gezeceği noktalarda incelemelerde bulundu. Beraberindeki bir heyet ile bu noktalarda çalışmaları ve hazırlıkları yerinde inceleyen Özhaseki, Hunat Camii yanında Rahmet Vakfı tarafından açılan kermesi de ziyaret etti.

Beraberindeki heyet ile kermesi gezen Özhaseki,Rahmet Vakfı üyesi kadınların hazırladığı ve geliri ile kız öğrencileri okuttuğu, çocuk gelinler olmasın kampanyası yürüten kadınlar tarafından hazırlanan baklava ve su böreğinden satın aldı. Kermesten iki tepsi baklava ile bir tepsi su böreği alan Özhaseki, daha sonra aldıklarını burada bulunan ve kermesi gezen vatandaşlara kendi elleriyle ikram etti . Başkan Özhaseki, bir süre daha kermesi gezip inceledikten sonra ayrılırken vatandaşların kandilini de kutladı.

(H.Merkezi)

17.05.2013 / Kayseri Star Haber Gazetesi